KONCEPCJA I TECHNOLOGIA

Cały pomysł, powstania koncepcji taniego i ekologicznego budowania narodził się podczas budowy budynków metodą tradycyjną. Stwierdziliśmy że budując dom używamy materiałów budowlanych w nadmiarze, a wszystkie prace z nim związane często powtarzamy. Do tego dochodzą błędy w postaci zle zaplanowanych instalacji i rozwiązań wewnątrz budynku. Ograniczyliśmy ilość zbędnych materiałów, a co za tym idzie czas budowy, dobraliśmy odpowiednie komponenty, ilość izolacji zapewniającej dobre parametry budynku, wszystkio tak tak zaprojektowaliśmy, aby do minimum ograniczyć ilość wszelakich rur i złączek(co zaowocowało kolejnymi korzyściami zmniejszenia strat ciepłej i zimnej wody), wykorzystaliśmy rozwiązania które z powodzeniem stosuje się w innych krajach. Stworzyliśmy konstrukcję stropu i dachu, która okazała się bardzo tanim i estetycznym rozwiązaniem.
Wszystko to co w budowie było drogie i pracochłonne, zastąpiliśmy naszymi rozwiązaniami, które maja jedną wielką zaletę, cokolwiek robimy, robimy to raz i na gotowo bez konieczności powracania do wykańczania poprzednich prac. W tym w zasadzie kryje się nasza tajemnica. Cokolwiek robimy, nic nie jest stanem surowym. Już w momencie budowy fundamentów, korzystamy z dużo tańszej i bardziej zaawansowanej technicznie ciepłej płyty fundamentowej. Zaletą są tutaj, bardzo dobre parametry izolacyjne, zintegrowane ogrzewanie podłogowe, możliwość wstępnego podgrzania powietrza dla potrzeb wentylacji bez zastosowania drogiego grzejnika gruntowego, gotowa powierzchnia do położenia posadzki, bez konieczności wykonywania wylewek. Jesteśmy przekonani że tradycyjne technologie w budownictwie jednorodzinnym są przestarzałe i drogie. Wysokie kredyty potrzebne do budowy pogrążają inwestorów na długie lata. Nie stać nas tak naprawdę na takie budowanie. Przyszłość wymaga tańszych rozwiązań, i bardziej zaawansowanych technologicznie.
Zastosowana przez nas technologia opiera się na konstrukcji żelbetonowej która stanowi szkielet całego budynku. Do konstrukcji tej jest zakotwiczona wiezba dachowa, co daje bardzo stabilną i odporną na warunki pogodowe konstrukcję domu. Następnym etapem jest wypełnienie ścian odpowiednią stolarką okienną oraz izolacją cieplną i paroszczelną. Do budowy stropów używamy głównie elementów drewnianych podobnie jak w przypadku dachu. Prace związane z budową ścianek działowych wykonujemy na końcu, łącząc je z pracami instalacji wewnętrznych. Istnieje możliwość budowy każdego rodzaju domu według projektu inwestora, jednakże najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku projektu dostosowanego do terenu planowanej budowy oraz koncepcji budowy domu pasywnego. W efekcie przynosi to duże korzyści w dalszej eksploatacji budynku i komforcie mieszkania. Również koszt utrzymania tego typu budynku odgrywa dużą rolę, co w dobie drożejących cen energii, przygotuje Państwa na niskie koszty ogrzewania.

   

115335 odsłon